+90 507 256 95 09 Dil Seçin
Online Temassız QR Menü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Nedir Bu QR Menü Gerçekten Faydalı mı?

Diyelim ki üçüncü nesil bir kafe işletmeniz var özellikle yaz sıcaklarında müşterileriniz soğuk içecekleri öncelikli olarak görmek istiyorlar eski menülerde genelde son sayfalarda bulunan soğuk içecekler kategorisini sadece sürükle bırak yaparak qr menünüsüzn en üst kısımına taşıyabilirsiniz. En güzel yanı ise bunun hiç bir maliyetinin olmaması :)

Veya şefleriniz harika bir spesyal hazırladı ve bu ürünü sadece haftanın belirli günlerinde sunabiliyorsunuz o günlerde bu spesyal ürününüzü qr menünün en güzel alanına alabilir diğer günlerde hiç yayınlamayabilirsiniz.

Kullanıcı işletmelerine bu inanılmaz kolay yönetim paneli deneyimini sunan menuongo'nun bu anlamda hizmet veren diğer qr menü sistemlerinin önünde olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Temassız QR Menü Avantajları

Geçtiğimiz birkaç aydır yaşadığımız corona virüs salgını sırasında işletmeler online QR Menü kullanmaya başladı. Temassız menülere sahip olan bir çok işletme müşteri sağlığına ve sosyal mesafe kurallarına uyulması gibi bir çok avantajı beraberinde sunuyor. Tamamen temassız olması ile öne çıkan qr menüler özellikle işletmelere bir çok açıdan fayda sağlıyor.

Tüm işletmeler tarafından tercih edilebilecek önemli bir hizmet olan QR Kod sistemine sahip online cafe menüsü en önemli avantajlarından biri, tamamen temassız bir şekilde menü sunumunun gerçekleştirilmesi oluyor. Özellikle günümüzde yaşanmakta olan pandemi nedeni ile alınan önlemler neticesinde, birçok müşteri sosyal mesafe kurallarına uymaya ve temastan kaçınmaya özen gösterirken işletmeler ise kolay bir şekilde ücretsiz qr menü yapma imkanı sayesinde müşterilerini rahatlatmış oluyorlar. Müşterilerin işletmeye ait benzersiz bir kare kodu mobil cihazlarından okutarak ulaşabileceği işletme menüleri sayesinde, fiziki menülerde meydana gelen temas ortadan kaldırılarak tamamen işlevsel ve online olan bir menü seçeneği ortaya çıkarılıyor.

Mekana Özel Tasarımlar

Tamamen temassız olması nedeni ile birçok kafe, restoran ve otel tarafından önemle tercih edilen qr menüler, aynı zamanda işletmelere özel tasarımlar ile taraflara iletiliyor. İşletme ve markalara özel tasarımlar sunabilen online menü sistemleri sayesinde renk, yazı fontu ve görsel seçimleri yapılabiliyor ve istenilen her an değiştirilebilen menüler sayesinde; her menü değişiminde ödenen baskı ve tasarım ücretleri de ortadan kalkmış oluyor.

Yalnızca dakikalar içerisinde oluşturabileceğiniz ve fiyat bilgilerini müşterilerinize sunabileceğiniz menüler, istediğiniz takdirde yine dakikalar içerisinde değiştirebilirsiniz. Bu özelliği nedeni ile birçok işletme tarafından tercih edilen qr kodlu restoran menüsü yapımı, tamamen temassız olması ile birlikte oldukça sağlıklı ve hijyenik bir kullanımı beraberinde sunarken, aynı zamanda işletmelere özel tasarımlar ile bir avantajı daha sağlıyor.

Tüm Cihazlar ile Entegre Sistem<

QR kodlu online menü sistemi ile mobil cihazların kameralarından okutulan kare kodlar, tamamen işletmeye özel ve benzersiz olacak şekilde yazılımsal olarak yapılması sebebi ile taranması durumunda müşterileri işletmenin menüsüne otomatik olarak yönlendiriyor üstelik ekstra hiç bir uygulama yüklemelerine gerek kalmadan!

Tüm mobil cihazlar ile entegre çalışarak müşteri deneyimini en üst düzeye taşıyan QR temassız menüler, şu işletim sistemine sahip cihazlar ile birlikte çalışabiliyor;

  • Android
  • IOS
  • Windows Phone

En sık kullanılan ve dünya mobil sistemlerinin %99'luk bir kısmını oluşturan bu işletim sistemleri, QR kod sistemli online menüler ile ortaklaşa çalışan işletim sistemleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle tüm mobil cihazlar ile entegre bir şekilde çalışan QR kodlu menüler, kullanıcıların işletmenin masalarının üzerinde bulunan kare kodları okutması durumunda kişiyi menüye aktararak saniyeler içerisinde temassız bir deneyimi kullanıcılara sunuyor.

Online Siparişe Yeni Boyut

Müşeteriler kare kodları okutarak bulundukları mekanın qr menüsüne saniyeler içinde ulaştıktan sonra diledikleri takdirde qr menüler üzerinden sipariş de verebiliyorlar. Tabi bu özelliğin aktif olması bazı ön şartlara bağlı örneğin işletmenin siteminde en azından bir termal yazıcı varsa sipariş otomatik olarak mutfağa, baristaya veya kasaya gidiyor. Daha sonra siparişi hazırlanan müşteriye ürünler sunuluyor. Hatta bu qr menü sistemi üzerinden kredi kartları ile ödeme imkanı dahi sunuluyor. Tabi burada şunu belirtmekte fayda var bir çok işletme online ödeme sistemlerinin getirdiği komisyon oranları yüzünden bu özelliği pek kullanmak istemiyorlar.

Müşterilerin QR menüler üzerinden sipariş veriyor olabilmelerinin de beraberinde getirdiği bazı handikaplar var bunlardan en önemlisi bu sistemi kullanarak art niyetli sipariş vermek isteyeceklerin qr menüyü mekan dışında açtıktan sonra sipariş butonuna basarak işletmeyi zor durumda bırakabilir. Bunu önlemek için çeşitli yazılımsal çözümler olsa da qr menü üzerinden sipariş verebilme özelliği de bilhassa küçük işletmeler tarafından tercih edilmiyor.

Baskı ve Tasarım Ücretleri Bulunmuyor

Fiziki menülerde yer alan ve her menü değişiminde ekstra bir gider ortaya çıkaran baskı ve tasarım ücretleri, kare kod menü sisteminde yer almıyor. Tamamen online olması nedeni ile ergonomik bir erişim imkanı sunan temassız menüler, istenen her saniye değiştirilerek kolay bir kullanım olanağını işletmelere sunabiliyor. İşletmelere özel birçok tasarım seçeneğini bünyesinde barındıran ve farklı tasarım detaylarını içeren sistem sayesinde, işletmenize özel olarak tasarlayacağınız birçok menüyü kullanma şansına da erişebilirsiniz.

Aynı zamanda işletmenizde satışa sunulan istediğiniz sayıdaki ürünü, menüye tanımlayarak müşterilerinize sunabileceğiniz gibi istediğiniz fiyat segmentini seçerek kendi fiyatlarınızı oluşturabilir, istediğiniz ürün dizilimini ayarlayabilir ve istediğiniz ürünlerin menü başlıklarını belirleyebilirsiniz. Bu sayede tamamen temassız ve online bir menü yaratarak, müşterilerinizin okutacağı kodlar ile erişilebilen işletme menüleri sayesinde; tamamen temassız bir kullanım ve hijyenik işletmelere sahip olabilirsiniz. İşletme sahipleri menü baskıları sırasında gözden kaçırdıkları yazım hataları ve ürünlerin mevsimsel olarak menülerde farklı sayfalarda bulunmasını istemeleri gibi sorunlar qr menü sistemlerinde tamamen ortadan kalkmış durumda. Çünkü yazım hatası düzeltmek, ürünlerin sıralarını bulundukları konumları değiştirmek hatta ürün kategorilerinin sırasını değiştirmek gibi işlemler inanılmaz basitleşmiş durumda.